Παρασκευή, 22 Αυγούστου 2014

Καταρτισμός ομίλων της Β΄ Κατηγορίας

Το Δ.Σ. της Ε.Π.Σ. Κοζάνης προχώρησε στον καταρτισμό των 2 ομίλων της Β΄ Κατηγορίας με βάση τον περυσινό σχεδιασμό και έχουν ως εξής :
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
1. Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
2. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
3. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
4. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
5. Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
6. ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ
7. ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
8. Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
9. Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
10 .ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
11. ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
12. ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
13. Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ
14. ΚΟΖΑΝΗ 2004

Τρίτη, 19 Αυγούστου 2014

Κλήρωση της Α΄ και Β΄ Φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών 2014-2015

Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 18/8 στις 6μ,μ στα γραφεία της  Ε.Π.Σ. Κοζάνης η κλήρωση της Α΄ και Β΄ Φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών 2014-2015.

Συμμετοχή δήλωσαν σύνολο 34 ομάδες.
Από την Α’ κατηγορία 16 ομάδες, από τη Β’ κατηγορία 15 ενώ από την Γ’ κατηγορία μόνον 3.

Τα παιχνίδια της Α’ φάσης θα γίνουν στις 30  και 31 Αυγούστου και ώρα  5μ.μ
Τα παιχνίδια της Β’ φάσης θα γίνουν στις 6-7  Σεπτεμβρίου.

Τα ζευγάρια της Α’ φάσης (30 -31 Αυγούστου) είναι τα εξής:
ΑΣ Ποντοκώμης – ΑΕ Κοζάνης
Ακαδημία Ποδ. Βοΐου – ΑΕ Ελίμειας
Μακεδονικός Κοζάνης – ΑΜΣ Γαλατινής
Εθνικός Βατερού – ΑΕ Άνω Κώμης
Εορδαϊκός – Μακεδονικός Σιάτιστας
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Κεραυνός Πετρανών
Αίας Μικροβάλτου – ΑΕ Περδίκκα
ΕΑΣ Ανθοτόπου – Αλιάκμων Αιανής
Ερμής Πλατανορέμματος – Αστραπή Κλείτου
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Απόλλων Ακρινής
Έλατος Ελάτης – Μακεδονικός Φούφα
Τιτάν Σερβίων – Ακρίτες Κοζάνης
Πρόοδος Μεταξά – ΑΕΠ Καραγιαννίων
Μ. Αλ. Άρδασσας – Ηρακλής Κρυόβρυσης
ΑΟ Τρανοβάλτου – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
ΑΕ Καλαμιάς – Αναγέννηση Εράτυρας
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΑΣ Βελβεντό


Τα παιχνίδια της 2ης φάσης (6-7 Σεπτεμβρίου)
Ο νικητής Έλατος Ελάτης – Μακεδονικός Φούφα με τον νικητή Ερμής Πλατανορέμματος – Αστραπή Κλείτου
Ο νικητής Ακαδημία Ποδ. Βοΐου – ΑΕ Ελίμειας με το νικητή Μακεδονικός Κοζάνης – ΑΜΣ Γαλατινής
Ο νικητής Αίας Μικροβάλτου – ΑΕ Περδίκκα με το νικητή ΕΑΣ Ανθοτόπου – Αλιάκμων Αιανής
Ο νικητής Εορδαϊκός – Μακεδονικός Σιάτιστας με το νικητή Εθνικός Βατερού – ΑΕ Άνω Κώμης
Ο νικητής ΑΕ Καλαμιάς – Αναγέννηση Εράτυρας με το νικητή Πρόοδος Μεταξά – ΑΕΠ Καραγιαννίων
Ο νικητής ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Απόλλων Ακρινής με το νικητή ΑΟ Τρανοβάλτου – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Ο νικητής Τιτάν Σερβίων – Ακρίτες Κοζάνης με το νικητή ΑΣ Ποντοκώμης – ΑΕ Κοζάνης
Ο νικητής Ιωνικός Βαθυλάκκου – Κεραυνός Πετρανών με το νικητή Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΑΣ Βελβεντό

Ο νικητής του ζευγαριού  Μ. Αλ. Άρδασσας – Ηρακλής Κρυόβρυσης περνάει άνευ αγώνα στην 3η φάση  του κυπέλλου που θα διεξαχθεί τον Οκτώβριο