Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2013

ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ - Μ.ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ 0-1

Εύκολη επιστροφή στις νίκες για τον Μέγα Αλέξανδρο Λευκοπηγής ο οποίος επικράτησε επί των Δαναών με τελικό σκορ 0-1.
     Με αρκετές απώλειες παρατάχτηκε η ομάδα της Λευκοπηγής στο μοναδικό πρωινό παιχνίδι της Β' κατηγορίας την Κυριακή 10/11/13. Ο καιρός ιδανικός για ποδόσφαιρο πράγμα το οποίο μπορούμε να πούμε ότι και είδαμε. Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά και προσπάθησε να φτάσει το γκολ αλλά δεν τα κατάφερε μέχρι το 38' όπου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Παντελή Νένο σημείωσε το μοναδικό τέρμα του παιχνιδιού. Βέβαια η αντίπαλη ομάδα με κάποιες καλές αντεπιθέσεις κατάφερε να πετύχει δύο φορές το οριζόντιο δοκάρι χωρίς να πετύχει την ισοφάριση πριν το ημίχρονο.
      Στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρξε κάτι ιδιαίτερο και για τις δύο ομάδες παρά μόνο ένταση. Μία καλή ανάπτυξη για την ομάδα της Λευκοπηγής από τα αριστερά με τον Τζιμόπουλο η οποία κατέληξε στα δίχτυα μετά από επαφή του Παπαζήση, όμως ο τελευταίος ήταν σε θέση οφσάιντ. Επίσης να τονίσουμε ότι η ομάδα των Δαναών σημείωσε και τρίτο δοκάρι συνολικά στο δεύτερο ημίχρονο. Πολύ σωστά δύο κόκκινες κάρτες κατανεμημένες ισάριθμα στις δύο ομάδες μία και μία.