Κυριακή 4 Μαρτίου 2012

12η Αγωνιστική

Ξεκίνησε ο Β' γύρος και η δωδέκατη αγωνιστική βρήκε τον Μέγα Αλέξανδρο Λευκοπηγής να ακολουθεί γνώριμα μονοπάτια, όπως στο ξεκίνημα της πρώτης αγωνιστικής κατάφερε και πέρασε μέσα από τον εκτός έδρας αγώνα με την Δόξα Λευκόβρυσης με τελικό σκορ 0-6. Ένα παιχνίδι αρκετά ήρεμο και ψύχραιμο από και τις δύο ομάδες και ένα διαιτητή πολύ καλό ο οποίος εξισορρόπησε το παιχνίδι μέχρι το σφύριγμα της λήξης. Η ομάδα της Λευκοπηγής έδειξε γρήγορα τις προθέσεις της για νίκη και το πρώτο γκολ ήρθε γρήγορα. Το ημίχρονο βρήκε τις ομάδες με σκορ 0-4. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Λευκόβρυσης μπήκε αρκετά ψύχραιμη παρά το κατά της σκορ και προσπάθησε να απειλήσει αλλά δεν τα κατάφερε. Άλλα δύο τέρματα ήρθαν για τον Μέγα Αλέξανδρο και το παιχνίδι τελείωσε με σκορ 0-6. Ευχόμαστε καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες.